Uvjerljivo protiv trećeligaša, Lokomotiva-Dubrava 6:0...

Stadion: Maksimir - pomoćno, Zagreb

Vrijeme: 15.00

Gledatelja: 100

Suci: Ante Čuljak, Marić i Varga (svi Zagreb)

Strijelci: 1:0 – Horvat (3), 2:0 - Pjaca (28), 3:0 Tomšić (50), 4:0 Antunović (85), 5:0 Lovrić ( 87 - 11 m), 6:0 Stojić (90)

SASTAV: Igor Lovrić, Božić, Babok, Ivan Lovrić, Musa. Pjaca, Lilaj, Poljak, Antunović, Horvat, Tomšić (još su igrali: Bošnjak, Milić, Stojić). TRENER: Tomislav Ivković

Danas je trener Ivković na teren protiv trećeligaša Dubrave poslao "rezervnu" momčad pojačanu Lilajem te oporavljenicima Poljakom i Musom i bilo je to sasvim dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Od samog početka utakmice naše "mlade nade" nametnule su svoj ritam, a već je u 3. minuti Horvat zabio za vodstvo od 1:0. U 12. minuti nakon proigravanja Lilaja Horvat je ponovno u prilici no obrana Dubrave uspjeva otkloniti opasnost. U narednim minutama u dva navrata Antunović opasno prijeti vratima mladog Žarkova, ali ovaj dobrom reakcijom spašava mrežu. U 30. minuti već je 2:0 kada Pjaca zabija nakon nespretnosti gostujuće obrane. Prije odlaska na odmor ponovno je vratima gostiju zaprijetio Antunović, ovoga puta iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali Žarkov krasnom paradom loptu izbija u gol-aut. Dobar ulazak u nastavak utakmice potvrđen je u 50. minuti kada za 3:0 zabija Tomšić nakon asistencije agilnog Pjace. U narednim minutama Žarkov je ponovno na mukama kada bivšeg suigrača „testiraju“ Tomšić i Horvat, no bez promjene rezultata. U 70. minuti bljesak Dubrave, a lijep pokušaj mladog Mrzljaka odsjeda na gredi. Nakon toga gosti u nekoliko napada pokušavaju smanjiti vodstvo mladih Lokosa, ali lopta nije htjela u mrežu. U 85. minuti danas zapaženi Antunović nakon dobrog prodora lijepim zgoditkom povisuje rezultat na 4:0. I kada su promrzli gledatelji mislili da je sve gotovo, sudac utakmice nakon namjernog igranja lopte rukom od strane obrambenog igrača Dubrave dosuđuje kazneni udarac kojeg realizira Ivan Lovrić, a u posljednjim sekundama utakmice zabija i Stojić za konačnih 6:0.