Natjecanje: Hrvatski nogometni kup, polufinale

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dalibor Conjar, Miro Grgić (oba Osijek) i Bruno Marić (Daruvar)

Strijelci:  1-0 Mazalović (22), 1-1 Kramarić (59)

Žuti kartoni: Mazalović (53), Vitaić (85) / Mrzljak (86), Martinac (92)

Isključenja:  -

Cibalia: Matković; Mišić (od 72. Terzić), Matoš, Bartolović (od 76. Puljić), Župarić, Mitrović, Miloš (od 46. Muženjak), Filipović, Vitaić, Rugašević, Mazalović. TRENER: Miroslav Bojko

Lokomotiva: Picak; Samateh, Puljić, Mesarić, Bručić; Maleš; Boras, Chago (od 83. Mrzljak), Antolić, Šitum (od 72. Martinac); Kramarić (od 88. Zakarić). TRENER: Tomislav Ivković

Jedini predstavnik Zagreba u Hrvatskom nogometnom kupu, Lokomotiva, iz Vinkovaca se vraća s ostvarenim pozitivnim rezultatom. Iako su u prvoj polufinalnoj utakmici na poluvrijeme otišli s pogotkom zaostatka, u drugom dijelu Lokosi daju gas i postižu izjednačujući pogodak te se time stavljaju u dobar položaj pred uzvrat na Maksimiru. Simpatizere Lokomotive ponovno je razveselio odlični Andrej Kramarić čijim su pogotkom ekipi s Kajzerice porasle šanse za ulazak u finale Kupa.

Obje su momčadi u susret ušle ne želeći izgubiti. Tako uvodni dio utakmice prošao bez većih zanimljivosti. Bitka se na zaista teškom terenu uglavnom odvijala na sredini terena. Tek je iz Vitaić iz daljine pokušavao ugroziti vrata Picaka. U ovakvoj se igri ipak nešto bolje snašla Cibalia te je u 22. minuti stigla do vodstva preko Mazalovića koji je najbolje reagirao u kaznenom prostoru Lokosa nakon ubačaja Vitaića. Deset minuta kasnije u odličnoj se prilici na asistenciju Šituma našao Chago, no njegov udarac glavom iz blizine odlično brani spretni Matković. Potom se borba do odmora ponovno odvijala na središnjici terena. U drugi su dio Lokosi ušli odlučnije i pritisnuli domaćina dosta visoko. Na samom startu nastavka prijetio je Antolić, ali neprecizno. Do važnog pogotka Lokomotive došlo je u 59. minuti kada je Bručić s lijeve strane ubacio pred vrata domaćina, a tamo se našao snalažljivi Kramarić koji smireno pogađa za izjednačenje. Do kraja susreta protivniku su prijetili Antolić i Kramarić s jedne te Vitaić i Filipović s druge strane. Ipak, na vrlo teškom terenu rezultat je ostao nepromijenjen.

Kako bi izborili finale Kupa Lokosi će dobar rezultat iz Vinkovaca morati potvrditi u uzvratu za dva tjedna na Maksimiru. Pobjeda u tom susretu značila bi da će Lokomotiva po prvi puta u svojoj povijesti igrati finale Hrvatskog nogometnog kupa. Ipak, ništa još nije gotovo, pogotovo ako znamo da je Cibalia u četvrtfinalu bila u identičnoj situaciji: Osijek je u prvoj utakmici u Vinkovcima odigrao 1-1, no u uzvratu su se bolje snašli nebesko plavi. Loksa će, stoga, na Maksimiru morati bili vrlo koncentrirana…