SLUŽBENE STRANICE

Vrijeme: 15.00

Stadion: Kranjčevićeva, Zagreb

Gledatelja: 400

Suci: Fran Jović (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb), Marko Matoc (Zaprešić)

Delegat: Franc Božić (Zagreb)

Kontrolor: Petar Link (Bjelovar)

Strijelci: 1:0 – Novak (41), 1:1 – Mesarić (51), 1:2 – Jurić (57), 2:2 – Fuček (73).

LUČKO (4-1-4-1): Kovačić – Palčić, Žižić, Buden, Rendulić – Blagojević – Novak, Kovačević, Petrak (od 60. Burić), Rak (od 88. Andre Silva) – Šarić (od 53. Fuček). TRENER: Željko Kopić

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Mitrović – Boras, D. Škvorc, Mesarić, Pivarić – Poljak (od 83. Lilaj), Brozović – Peko, Jurić (od 89. Antunović), Martinac (od 63. F. Škvorc) – Bule. TRENER: Ante Čačić

OPOMENE: Fuček (74), Blagojević (78), Buden (78)

ISKLJUČENJE: Kopić (trener Lučkog - 79).

Lučko i Lokomotiva, prije samo nekoliko godina klubovi trećeg i četvrtog ranga hrvatskog nogometa, u Kranjčevićevoj su ulici odigrali pravu mušku, prvoligašku utakmicu. Sudar zagrebačkih klubova donio je mnoštvo zanimljivosti, atraktivnih poteza, a uz četiri zgoditka i dva se puta zatresao okvir gola. U svakom slučaju malobrojni gledatelji mogli su uživati, a oba su se trenera na koncu susreta složili kako je remi – realan rezultat.

Na klupi je debitirao Ante Čačić, koji je svoju momčad ofenzivnim pristupom odveo do remija. Iskusni je stručnjak od prve je minute u 'vatru' ubacio mladog napadača Tomija Jurića, a takva se hrabrost i smjelost pokazala punim pogotkom. Tomi Jurić prvi je puta ove sezone krenuo od samog početka, postigao pogodak, asistirao Mesariću, te u smiraj utakmice zatresao gredu.

Bolje smo otvorili susret, uspostavili terensku dominaciju i prvi zaprijetili. Već u 5. minuti s desne je strane pokušao Peko, ali je njegov udarac na gol-liniji zaustavio Rendulić. Sličan scenarij gledatelji su vidjeli u 31. minuti, ovoga je puta lukavo tukao Jurić, ali je domaći vratar Kovačić bio priseban i otklonio opasnost pred svojim vratima. Sredinom prvoga dijela malo smo pali što su igrači Lučkog pokušali iskoristiti. U 34. minuti domaćin je krenuo u brzi kontranapad, ali je Petrak krivim dodavanjem upropastio izglednu situaciju. Samo tri minute kasnije Šarić je zaobišao Mitrovića, no pravovremeno je reagirao Mesarić i loptu izbio u korner. Napadi Lučkog stizali su sa svih strana, sjajan udarac Petraka u 39. minuti zaustavio je Mitrović. Nažalost obrana je popustila u 41. minuti i to iz prilično bezopasne situacije. Blagojević je dugom loptom pronašao Novaka, koji se izborio za poziciju pokraj Borasa te u kaznenom prostoru mirno pogodio suprotni kut za vodstvo domaćina.

Dobro smo ušli u nastavak što je dovelo do potpunog preokreta. U 51. minuti veliku pomutnju u obrani Lučkog koristi Mesarić. Bule je dva puta ubacivao s lijeve strane, a Mesarić na asistenciju Jurića, zatresao mrežu pokraj skamenjene obrane domaćih. No, domaćin se nije predavao, već ponovo opasno zaprijetio. Fuček je pobjegao Borasu, u petercu Lokosa pronašao Raka, koji iz blizine trese gredu. Kazna za promašaj Raka stigla je u 57. minuti kada je mrežu Kovačića svojim trećim ovosezonskim pogotkom, zatresao Jurić. Peko je na desnoj strani prošao Novaka i Rendulića, povukao u sredinu, te poslužio Jurića. Braniči Lučkog nisu pravovremeno izašli u blok, a mladi napadač je lijevom nogom s 20-ak metara matirao loše postavljenog Kovačića. Lučko je do vrijednog remija stiglo u 73. minuti. Ponovo je Fuček na desnoj strani izigrao Borasa, pa efikasnim udarcem iznenadio i Mitrovića - pogodak za pamćenje! U 84. minuti ponovno je opasan bio Jurić, no njegov je pokušaj vratar Kovačić od grede izbio u korner. Posljednju priliku na utakmici imao je mladi Antunović koji je nakon ubačaja Bule dobro tukao, ali pokušaj je završio malo iznad grede.

Ante Čačić, trener Lokomotive:

- Na koncu možemo i moramo biti zadovoljni osvojenim bodom. Remi je realan ishod ovog dvoboja u kojem je pobjeda mogla otići na obje strane. Igrači Lokomotive su podignuli glave, i pokazali karakter. A to je sada najvažnije...

Željko Kopić, trener Lučkog:

- Vjerujem kako smo s obzirom na razvoj utakmice mi osvojili jedan bod, a ne izgubili dva kako to mnogi misle. Zadovoljan sam konačnim rezultatom utakmice. Moje isključenje? Ja sam jedini krivac što me sudac Jović isključio. Mislim kako je Fran Jović odradio sjajan posao i ja mu čestitam.

ZADNJE VIJESTI:
Lokomotiva - NK Zagreb 3:0
19.10.2014.
U 12. kolu gradski sraz s Pjesnicima!
15.10.2014.
Lokosi u U21 reprezentaciji