Uzvrat drugog pretkola: PAOK - Lokomotiva

Lokomotiva je upisala visoki poraz od 6:0 protiv bolje i kvalitetnije momčadi. PAOK je demonstrirao snagu i očitao nogometnu lekciju Lokosima. Možda zvuči deplasirano zbog visokog poraza – no Lokomotiva je pružila dobar otpor, što je ipak ispalo nedovoljno protiv silno kvalitetnije momčadi u paklenoj atmosferi na stadionu koja se rijetko viđa. Večeras je zasluženo pobijedila bolja momčad, a Lokomotiva se oprašta od Europe i okreće novim izazovima u HNLu.

Tijek solunske avnture:

----------------------------------------------------

U četvrtak, 23.7.2015. Lokomotiva u grčkom Solunu, na PAOKovom stadionu Toumba odigrava uzvratnu utakmicu drugog pretkola protiv PAOKA!

Prva utakmica je završila povijesnom pobjedom Lokomotive, ukupnim rezultatom 2:1.

--------------------

Lokosi su u srijedu oko 11 sati po lokalnom vremenu sletjeli u grčki Solun, klimatski uvjeti gotovo su identični kao u Zagrebu, tako da dečkima nije trebalo privikavanje na vremenske uvjete.

U srijedu, dan prije utakmice, održana je konferencija za medije, a kao što je uobičajeno u utakmicama Europske lige, treneri momčadi nisu održali zajedničku konferenciju za medije već je domaći trener, Igor Tudor, prvi održao svoj dio obraćanja medijima.

Igor Tudor je naglasio kako su vremenski uvjeti bili ključni razlog za poraz u Zagrebu.

PAOKov cilj je nastaviti I dalje sa živom igrom no Tudor je naglasio kako u nogometu postoji mnogo faktora oko kojih ovisi rezultat. No PAOK će skoncentrirano ući u utakmicu i dati sve od sebe da prođu u treće pretkolo.

Tudor je ponovio svoju tezu iz prošlog tjedna u Kranjčevićevoj kako je Lokomotiva u prvoj utakmici dala svoj maksimum a kako PAOK će samo rasti I bivati bolji. Rekao Je kako je gledao tri puta snimku utakmice te je upoznat sa svim pozitivnim I negativnim stranama s utakmice te I dalje tvrdi kako je PAOK bila bolja momčad.

Trener Lokomotive, gospodin Ante Čačić na konferenciji za medije je izjavio:

“PAOK je favorit. Bez obzira na rezultat u prvoj utakmici. Mi Imamo blagu prednost, i nemamo drugog izbora nego učiniti sve kako bi ponovili rezultat kao u prvoj utakmici.

Znam da nas čeka  zahtjevna utakmica I vrlo kvalitetan domaćin koji je nakon osam dana svježiji, i na kraju krajeva posloženiji. Imati će veliku podršku s tribina, no budemo li mi u prvih pola sata svoji onda će nam se šanse iz minute u minute povećavati.

Siguran sam da ćemo gledati vrlo neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Držim da je veći pritisak na domaćinu i tu vidim našu šansu.

Na novinarsku konstataciju koja je ponovljena nakon Kranjčevićeve kako je Tudor izjavio da će Lokomotiva biti ista a PAOK samo bolji, Čačić je za kraj odgovorio: “Biti ćemo samo još bolji!”

-----------------------------

Nakon konferencije za medije Lokosi su održali trening na PAOKovom Toumba stadionu

-------------------

PAOK - LOKOMOTIVA 6-0

3' 1:0 Lucas
7' 2:0 Mak
14' 3:0 Pelkas
34' 4:0 Mak
59’ 5:0 AG Mrčela
85' 6:0 Mak

PAOK: Olsen(GK), Miguel Vítor, Ricardo Costa, Tzavellas, Kitsiou, Tziolis(C), Lucas, Mak, Kaçe, Pelkas, Koulouris

LOKOMOTIVA: Zelenika(GK), Bartolec, Mrcela, Prenga (26' Mišić), Šovšić, Begonja, Bručić, Andrijašević, Leko(C), Marić, Kolar

Nakon utakmice Ante Čačić na konferenciji za medije: “Zaslužena pobjeda PAOKa. Mi smo željeli da neizvjesnost bude što duža, međutim već nakon 14 minuta utakmica je bila gotova. Teško nam je bilo nakon toga se vratiti u utakmicu.  Ovo je jedno veliko iskustvo za našu mladu momčad. PAOKu mogu samo poželjeti uspjeh u narednim europskim natjecanjim, a mi se okrećemo hrvatskoj ligi.

Je li strah ključni razlog ovakve igre Lokomotive? Sigurno, pogotovo prva dva gola koja su pala zbog tehničkih progrešaka. Strah možemo pridodati neiskustvu i mladosti.

Nakon trenera Lokomotive, gospodina Ante Čačića, uslijedio je Igor Tudor koji je konstatirao da je najveća odlika PAOKa danas bila stanje kondicije te novi igrači koji su ušli u igru. Spomenuo je kako su klimatski uvjeti u Solunu danas bili puno bolji nego u Zagrebu, te da je to glavni razlog za ovakve razlike u rezultatu između prve dvije utakmice. Potom je izjavio kako je sretan što su navijači pohodili stadion u tako velikom broju i na tome im zahvaljuje jer podrška navijača im je izrazito značajna.

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE:

3' 1:0 za PAOK. strijelac Lucas

7' 2:0. strijelac Robert Mak

9' Prva prilika za Lokose! Maric sjajno proigran od Sovsica koji je isao asistirati Kolaru no lopta je bila mrvicu prejaka

11' sjajan solo prodor Sovsica zatim duga lopta za Kolara no golman spremno uzima loptu

11’ čini se kako su se Lokosi probudili! Dobar pokušaj Bručića za Marića no stopper PAOKa na mjestu

13' 3:0 za PAOK. strijelac Pelkas.

20’ sjajna akcija Lokosa I ubačaj Bartoleca visokom loptom na Mariću koji se nazalost poskliznuo

21' udarac PAOKa s 20ak metara no preko Zelenikinog gola

23' u paklenoj atmosferi Toumba stadiona  žestoka borba vodi se oko centra24’ slobodni udarac za Lokose s desne strane s 25 metara. Prekrsaj na Bartolecu24’ uz nevidjeni pritisak navijača Šovšić je poslao visoku loptu no obrana PAOKa pravovremeno reagira

26’ Prenga izasao Misic usao

27’ prvi korner za Lokose

28 Franko glavom preko gola

29’ Tziolis doiva zuti karton nakon lakta u glavu prema Kolaru. Udarac s 25 metara za Lokose

30’ Leko puca preko gola

31’ Lucas se nasao jedan an jedan sa Zelenikom no Zelenika je bio brzi i spretniji

32’ opasna akcija Lokosa!  Kapetan PAOKa spasava namjernim kornerom

33’ Misic izveo korner, trajao je napad Lokosi no izborili su novi korner na drugoj strani

34’ Mak je prosao četvoricu Lokosa I s lakocom poentirao za 4:0

35’ sudac dosvirao poluminutni “cool break” kako bi se igraci obje momcadi okrijepili vodom

38’ igrač PAOKa se našao jedan na jedan za Zelenikom no suđeno zaleđe – iako je Zelenika majstorski obranio

38’ rezultat je dodatno stimulio PAOKove navijače koji čine jedinstvenu atmosferu na stadionu

40’ Kolar prošao po lijevoj strani no PAOKova obrana bila spremna na ubačaj

40’ Leko na centru čini prekršaj I zarađuje žuti karton

41’ Mak puca metar od gola, no lopta je dirala Lokosa – korner za PAOK

42’ Zelenika sjajno brani iznimno teški udarac

44’ zaleđe PAOKa

44’ Marić izborio korner

44’ Mišić izvodi korner, no PAOK spreman te čine brzu kontru koju je sprijecio Begonja dobivsi pritom zuti karton

45’ dvije minute sudačke nadoknade – borba oko centra

Kraj prvog poluvremena. U neopisivoj atmosferi PAOK je u paklenom prvom dijelu utakmice demonstrirao svoju moć i očitao lekciju Lokosima

46’ na početku drugog poluvremena Leko je napustio igru a ušao je Doležal

47’ Ubačaj PAOKa no Bartolec pravovremeno glavom izbija u korner

48’ u početnim minutama drugog dijela Lokosi djeluju skoncentriranije I ozbiljnije nego u prvom dijelu

50’ PAOK ne posustaje! Sjajan udarac s 20ak metara brani Zelenika

52’ Bručić krasno puca s lijeve strane s tridesetak metara, no lopta odlati metar pored gola

55’ Šovšić sjajno uposlio Kolara no stopper PAOKa na pravom mjestu

57’ Capan ulazi umjesto Marića

57’ Mak se našao sam na rubu 16erca no puca preko gola

58’ odlična loptaa za Doležala no suđeno zaleđe

59’ novi korner za PAOK

59’ 5:0 za PAOK. Kakva nesreća za Lokose! Mrčela odbio loptu I pogodio Andrijaševića u lice – lopta se odbila u gol.

64’ opasnu loptu PAOKa Begonja usmjerava u korner

66’ dvojica Lokosa leže u svom 16ercu. Prvi se pridignuo, no čini se kako Mrčela ima problema. Ukazana mu je liječnička pomoć, te je trenutno izvan terena

69’ Mrčela se vratio u igru no čini se kako ima problema sa stopalom

69’ opsada Lokosa! Šovšić kombinirao I razigravao, no izborili su samo korner

71’ Kolar uputio udarac no blok grčkog stopera

72’ umalo gol Lokosa! Kolar ponovno pucao – golman sjajno obranio, lopta se vratila do bartoleca koji je bio u zaleđu

73’ igrač PAOKa Lucas dobio žuti karton na centru što je popraćeno neviđenim skandiranjem, fućkanjem I izvikivanjem “partizan”

75’ novi “cool break” kako bi se igrači okrijepili vodom

80’ lijepa akcija Lokosa, no samo korner za Lokomotivu.

84’ 6:0 Robert Mak ponovno poentira. Ostao je nečuvan osam metara od gol te je s lakoćom matirao Zeleniku

89’ Bartolec pokušava ubaciti no odlično je pokriven – ništa od ove akcije Lokosa