Lokomotiva - Istra 1:0

Nakon odigrane prve trećine prvenstva, odnosno 12 kola, uslijedilo je Lokomotivino domaćinstvo, prvo od četiri u nizu, protiv Istre 1961 u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva se od početka postavila autoritativno, dominirala sredinom terena te stvarala prilike. Indiferentna Istra u prvom poluvremenu nije kreirala niti jednu priliku, dok je tijekom prvog poluvremena Lokomotiva nanizala četiri lijepe prilike, u dvije je dosuđeno zaleđe, a u druge dvije šanse smo vidjeli odlične intervencije vratara Istre. Nakon ubačaja duge lopte s desne strane, Jan Lecjaks je majstorski iz prvog dodira rasparao mrežu u suprotni kut za vodstvo Lokosa!

U drugom poluvremenu Lokosi su nastavili goropadno napadati te stvarati šanse, kreirali nekoliko lijepih akcija, no međutim, kako se kaže u nogometnom žargonu, lopta nije htjela u gol, tako da su Lokosi pobijedili 1:0 prekrasnim golom Lecjaksa u 45. minuti.

FOTOGALERIJA UTAKMICE

LOKOMOTIVA - ISTRA 1961 1:0

45' 1:0 za Lokomotivu, strijelac Jan Lecjaks

Početna postava: Grbić, Datković, Lecjaks, Radonjić Ivanušec, Kolinger, Uzuni, Kastrati, Jakić, Karačić, Majstorović
klupa: Hendija, Hujber, Halilović, Babić, Mlinar, Burić, Krstanović