Lokomotiva - Dinamo 0:1

U sklopu 14. kola svjedočili smo pravom nogometnom derbiju. Sučelili su se dvije najbolje plasirane momčadi prvenstva, koje su uz vrh tablice također i najefikasnije momčadi prvenstva, te imaju najmanjih primljenih golova. Pravi nogometni derbi - derbi kola te zagrebački derbi.

Nakon početnih nekoliko minuta odmjeravanja snaga, gost je preuzeo posjed na sredini terena te pokušavao iz sredine nešto napraviti. Lokomotiva se kvalitetno branila i odolijevala napadina Dinama. Međutim, iz prekida u 16. minuti, nakon centaršuta iz prekida, Petković je škaricama postigao pogodak za vodstvo gostiju. U nastavku prvog poluvremena Lokosi su pametno vrebali svoje prilike iz brzih kontranapada, vidjeli smo tri sjajne akcije, međutim pri završnici je obrana gostiju djelovala suvereno, te spriječavala Lokomotovine akcije. Prvo poluvrijeme ispratili smo s minimalnim vodstvom domaćina.

U drugom poluvremenu Lokosi su bili opasniji te goropadniji. Imali smo tri sjajne prilike koje, nažalost, nismo iskoristili, dok gosti u drugom poluvremenu nisu kreirali niti jednu šansu. Konačan rezultat završio je 0:1 za Dinamo, zaista prekrasan pogodak Petkovića škaricama iz prekida, no da li je rezultat realan? Na žalost po Lokomotivu nije, jer je, ukupno gledajući, Lokosi su bila bolja momčad, s više kreiranih prilika, no nažalost bez pogotka.

LOKOMOTIVA - DINAMO 0:1

16' 0:1 strijelac Petković

početna postava: Grbić, Lecjaks, Datković, Radonjić, Ivanušec, Kolinger, Uzuni, Kastrati, Jakić, Karačić, Majstorović
klupa: Hendija, Hujber, Halilović, Drožđek, Babić, Burić, Krstanović