Dinamo - Lokomotiva 1:0

U sklopu 5. kola odigrali smo gradski derbi protiv Dinama. Ovo je treći ovogodišnji susret Dinama i Lokomotive, te prva pobjeda Dinama, podsjetimo kako je Lokomotiva slavila u prva dva dvoboja s 1:4 odnosno 3:1.

U večerašnjoj utakmicu je domaćin pokušao od početka zagospodariti sredinom terena, no u velikoj borbi na sredini Lokosi su sjajno odolijevali napadima Dinama te kroz kontre i polukontre pokušavali zaprijetiti pogotkom.Prvo poluvrijeme ispratili smo bez pogodaka.

U 48. minuti, u naletu domaćina, kapetan Karačić je blokirao udarac no lopta ga je nesretno pogodila u ruku, te je sudac Mlakar dosudio kazneni udarac iz kojeg je strijelac Petković doveo Dinamo u vodstvo. To je ujedno bio i jedini pogodak na utakmici.

48' 1:0 (11m) strijelac Petković iz kaznenog udarca

početna postava: Grbić, Karačić, Kolinger, Majstorivić, Datković, Đurasek, Burić, Ivanušec, Kastrati, Radonjić, Krstanović
klupa: Hendija, Hujber, Halilović, Krajinović, Babić, Božić, Rožman